Ko mes bijome?

Baimė – visiems pažįstamas jausmas. Baimė yra kaip siena, kuri neleidžia mums judėti pirmyn, gyvenimo, karjeros, vidinio augimo prasme. Kartais baimės gali būti net naudingos, saugoti mus nuo pavojų, stiprinti mūsų savisaugos jausmą.

Tačiau šalia to yra ir socialinės baimės, kurios, jei leisime joms mus valdyti, gali stipriai paveikti mūsų likimą, neleisti pasiekti tikslų, svajonių – baimė išsakyti savo nuomonę, baimė apsijuokti, baimė būti atstumtam. Šios baimės paremtos mūsų, arba net kitų patirtimi, galbūt net kažkokiu vienetiniu atveju, kuris dažnai neturi nieko bendro su jūsų dabartine gyvenimo situacija. Šias baimes auginame patys, savo mintimis, apmastydami visus įmanomus blogiausius situacijos variantus. Ir tuomet dažnai pasirenkame saugų variantą – geriau nedaryti nieko, nei patirti nesėkmę. Blogiausia kad vidinės ramybės dažnai neįgauname, nuleidę rankas nusiviliame savimi, toliau svajojame apie pokyčius.

Baimės viena vertus, saugoja, padeda nepražūti pavojingame pasaulyje, tačiau tuo pačiu stabdo ir trukdo pasiekti savo tikslų, svajonių. Pasikalbėkite apie tai kas jums neduoda ramybės su gerovės konsultante.

Skip to content