Blogi būdai atsipalaiduoti

Visi tikriausiai žino, kad atsipalaiduoti ir sumažinti streso lygį įtemptos dienos metu gali padėti lengva mankšta, pasivaikščiojimas gamtoje ar popietės miegas.
O kokie įprasti trumpos atsipalaidavimo pertraukėlės būdai nėra geri?
Tikriausiai visi sutinka, kad skanus maistas, ypač desertai, pakelia nuotaiką. Ir todėl stresinis valgymas yra labai dažna ir rimta problema. Stresinis valgymas gali greitai peraugti nuo “šiandien buvo sunki diena, pasilepinsiu saldainiu” iki visiškai automatiško, nevalingo ir nekontroliuojamo šaldytuvo durų varstymo susidūrus su bet kokia labiau įtempta situacija. Emocinis valgymas veda iki problemų su viršsvoriu, kurias seka savigrauža, o ją savo ruožtu vėl seka valgymas dėl nusiraminimo patyrus blogas emocijas. Žmogus atsiduria uždarame rate. Pasmaližiavimą skaniu pyragėliu palikite tam kartui kai busite puikios nuotaikos, jokiu būdu neieškokite paguodos skanumynų valgyme, kol tai netapo nekontroliuojamu įpročiu.
Trumpa nusiraminimo pertraukėlė skaitant žiniasklaidą ar naršant socialinius tinklus? Tai irgi nėra gera idėja. Žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose netrūksta negatyvios informacijos, o naršant nėra paprasta atsirinkti vien sau malonu turinį ir vis tiek tenka susidurti su daug neigiamos informacijos kuri gali dar labiau pabloginti nuotaiką ir padidinti įtampą.
Skambutis draugui/draugei aptarti visas naujienas? Taip, iš tiesu išsikalbėjus dažnai pasidaro daug lengviau ir problemos nebeatrodo tokios didelės. Tačiau būtina atskirti “toksiškus draugus” nuo tikrųjų. Toksiškas “draugas” visa laiką kalbės tik apie save, nesidomės jūsų problemomis. Taip pat jis bus linkęs kritikuoti, nepastebėdamas savo paties trūkumų, ir numenkins jūsų laimėjimui. Pokalbis su tokiu asmeniu žinoma nenuramins, o tik padidins streso lygį.
Norite išmokti tinkamai nusiraminti užvaldžius negatyvioms emocijoms?

Kviečiame užsiregistruoti pas gerovės konsultante.

Skip to content