Konsultacijų sėkmės istorija

Pastovus nuovargis gali turėti įvairių neigiamų poveikių emocinei sveikatai, sukelti įtampos ir nerimo jausmus, prisidėti prie depresijos vystymosi. Nuovargis gali sukelti miego sutrikimus, o ilgalaikis miego trūkumas daro didelę įtaką psichinei sveikatai, atsiranda dirglumas, patiriamas sunkumas mąstant, koncentruojantis, priimant sprendimus, sumažėja emocinis atsparumas. Ilgalaikį nuovargį patiriantis asmuo gali tapti jautresnis įvairioms stresą keliančioms situacijoms ir sunkiau susidoroja su gyvenimo iššūkiais.

Į konsultaciją kreipėsi jauna moteris viena auginanti penkerių metų dukrą. Moteris kreipėsi dėl nuolatinio nuovargio ir jį lydinčio streso. Klientė dukros priežiūrą derino su studijomis ir skundėsi nebegalinti suvaldyti streso dėl studijų atsiskaitymų, egzaminų ir dukros priežiūros suderinimo. Užimtam, daug atsakomybių turinčiam asmeniui nerimo ir nuovargio pilnai išvengti nėra įmanoma, tačiau būtina ieškoti būdų jį valdyti.

Moteris buvo edukuojama apie teigiamą nerimą, kuris padeda siekti tikslų ir apie neigiamą nerimą, kuris sustingdo žmogų. Siekiant sumažinti kūno pojūčius – įtampą raumenyse, konsultacijų metu buvo atliekamos autogenines treniruotes, klientė išmoko kvėpavimo pratimų, kuriuos galėjo naudoti ir namuose. Konsultacijų metu identifikuotos klientės automatines mintys, įsitikinimai, vykdyta minčių pertvarką buvo siekiama paneigti klientės toksišką įsitikinimą, kad ji yra nevykėlė ir negeba visko suderinti. Atsikračiusi negatyvių minčių ir išmokusi atsipalaidavimo technikų klientė išmoko pasiskirstyti darbus, kad nebūtų perkrovos nervinei sistemai.

Nors nuovargis gali būti tik vienas iš daugelio veiksnių, įtakojančių asmens psichinę sveikatą, jo svarba yra labai didelė. Tad jeigu pastebite, kad nuovargis tampa pastoviu ir kenkia jo kasdieniniam gyvenimui, nedelskite ir kreipkitės pas specialistą, kol nuolatinis nuovargis netapo rimtų psichikos sveikatos problemų priežastimi.

Skip to content