Didelę mūsų kasdienybės dalį užimančios informacinės technologijos skirtos palengvinti mūsų visų gyvenimą, dažnai būtent ir tampa nepasitikėjimo savimi šaltiniu. Socialiniuose tinkluose dažnai fiksuojama pagražinta, realybės neatitinkanti nuomonės formuotojų kasdienybė, sukelia stresą, pavydą dėl tariamai idealaus gyvenimo, lengvos buities ypač paveikianti emociškai pažeidžiamiausius asmenius. To pavyzdimi gali būti mamos, ypatingai tos, kurioms šis vaidmuo yra naujas, kurios dar neturi vaikų auginimo patirties, susiduria su daugybe kasdienių iššūkių, stokoja aplinkinių palaikymo ar sulaukia tik priekaištų ir nepritarimų.
Džiugu, kad atsiranda vis daugiau pasiryžtančių viešai rodyti tikrąjį, nepagražintą kasdieninį gyvenimą, dalintis sunkumais, iškylančiais iššūkiais, rodyti ne tik tą gražiąją motinystės pusę.
Tačiau vis dar tarp populiariausių, daugiausia sekėjų turinčių nuomonės formuotojų dominuoja tik idealiomis, idiliškomis akimirkomis besidalinantys – mamos, tėčiai leidžiantis susidaryti įspūdį kad tikroji jų kasdienybė yra idealios švaros namai, visada paklusnūs, gerai nusiteikę vaikai, vaikams patiekiami įmantriausi patiekalai, kurių pagaminimui reikėtu praleisti virtuvėje kelias valandas, o vaikai yra visapusiškai lavinami, mokomi kiekvieną dieną nuo pat pirmųjų dienų.
Nenuostabu, kad tokia formuojama realybė leidžia sumenkinti savęs kaip mamos vaidmenį, ypatingai susilaukus pirmojo vaiko, kuomet dar neįgavus pakankamai patirties lengva patikėti, jog tokia tariama realybė yra tikra, ir abejoti savimi, kad esi nepakankamai gera mama, ar tėtis.
Jeigu ir jus kamuoja panaši savijauta, kreipkitės į gerovės konsultantą ir išmokite išsivaduoti nuo įkyrių minčių ir negatyvių emocijų kurias patys sukuriame savo galvoje.
Jeigu pažįstate mamą ar tėtį, kurie atrodo dažnai pavargę ar nusivylę – palaikykite juos, padėkite, parodykite, kad juos suprantat ir jums rūpi, bei pakvieskite pasikalbėti su gerovės konsultantu.