Perdegimo sindromas – dirbančiųjų liga.

„Perdegimą“ įtarti galima kuomet netenkama motyvacijos ir susidomėjimo tuo, kuo užsiimama, kankina nuolatinis nuovargis, kyla vidinių konfliktų, minčių kad šis darbas ne man, kyla nusivylimo savimi jausmas, tampa sunku bendrauti darbinėje aplinkoje, dažnėja konfliktai su kolegom ar klientais, lengvai įsižeidžiama. Emocinį „perdegimą“ lydi ir tokie simptomai kaip galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, apetito praradimas arba kitas kraštutinumas – nekontroliuojamas noras valgyti.Kodėl atsiranda „perdegimas“?

„Perdegti“ galima persidirbus, intensyviai stengiantis pasiekti iškeltų tikslų, lipant per save, dažnai dirbant viršvalandžiais iki visiško išsekimo. Taip pat ir monotoniškas, nemotyvuojantis darbas gali būti „perdegimo“ priežastimi, kuomet jaučiamas nuobodulys ir nėra galimybės asmeniniam tobulėjimui, kopimui karjeros laiptais. Nuolatinis stresas, motyvacijos iš vadovų pusės bei kolegų palaikymo trukumas, kuomet visos dedamos pastangos lieka nepastebėtos ir neįvertintos. Visa tai ilgainiui veda „perdegimo“ link.

Kaip galime padėti sau?

Pirmiausia reikia susirūpinti savo fizinę sveikata bei sulėtinti tempą. Apgalvoti, kodėl įvyko „perdegimas“ ir atitinkamai ieškoti sprendimo būdų.

Išmokti įvertinti savo pasiekimus, o nesėkmes priimti kaip svarbią patirtį.

Aptarti savo tikslus ir lūkesčius su vadovu, o galbūt net pakeisti darbą, jeigu problema yra, pavyzdžiui, asmeninio tobulėjimo esamame darbe stoka.

Užsirašyti į konsultaciją pas Gerovės konsultantą.

Skip to content