Kaip atpažinti depresiją?


Depresija yra psichikos sutrikimas, kuris pasireiškia nuotaikos, interesų ir energijos lygio sumažėjimu, susikaupimo, dėmesio bei miego sutrikimais, mintimis apie savižudybę. Depresijos priežastys yra daugialypės: genetika, biologiniai pakitimai, sukrečiantys įvykiai, socialiniai faktoriai (smurtas, patyčios), psichoaktyvių medžiagų vartojimas, kai kurių vaistų vartojimas, ar lėtinės ligos. Kartu jos įtakoja ligos atsiradimą ir vystymąsi.
Depresijos gydymas gali būti medicininis, psichologinis ar socialinis. Medicininis gydymas apima vaistų nuo depresijos (antidepresantų) vartojimą. Jie padeda normalizuodami cheminių medžiagų pusiausvyrą smegenyse. Psichologinis gydymas apima psichoterapiją, kognityvinę elgesio terapiją ir kt. Socialinis gydymas apima palaikymo grupes, savipagalbos grupes, įvairią socialinę veiklą.
Kviečiame vos pajutus pirmuosius depresijos simptomus nedelsti ir kreiptis į gerovės konsultantę. Gerovės konsultantė pasitelkdama kognityvinės elgesio terapijos metodais, padės atpažinti žalingas mintis, išmokys valdyti emocijas. Taip pat siekiant skatinti kliento užimtumą gerovės konsultantė gali nukreipti į bendradarbiaujančias įstaigas.

Skip to content